כל מה שרציתם לדעת עלצרפת.

מידע כללי

צרפת היא המדינה המתוירת בעולם, בעיקר בזכות עיר האורות והרומנטיקה פאריז, אף על פי שמדובר במדינה ענקית ומגוונת להפליא שאפשר לטייל בה גם שנה שלמה - מנורמנדי בצפון, דרך טירות הפאר של עמק הלואר, עבור בחבל אלזס הצרפתי-גרמני, בבורדו הקסומה ובליון הקולינרית, וכלה בהרי הפירנאים או בריביירה הנוצצת שבדרום במדינה. צרפת מתהדרת בתרבות עשירה, במורשת אמנותית מפוארת, בשפה שמהווה מקור לגאווה לאומית, במטבח אנין שנחשב מהטובים בעולם, בערים עתיקות, בכפרים ציוריים, בחבלי יין ובאתרי סקי מהמפורסמים בעולם.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

תיירים רבים פוקדים את צרפת בכל ימות השנה, יחד עם זאת גודלה של המדינה מאפשר טיול באזורים שונים לפי העונות השונות. אתרי אתרי הסקי בצד המזרחי של המדינה נפתחים לתיירים בין החודשים דצמבר למאי. הערים הגדולות במרכז דוגמת פריז מגיעות לשיא העונה בקיץ הנעים והזמן המומלץ ביותר לטיול הוא האביב שחל בין מרץ למאי בו מזג אוויר אביבי ונוח ולפני עונת התיירות העמוסה. בחודשים יולי ואוגוסט רוב המקומיים יוצאים לחופשות, לכן המון חנויות ומקומות בילוי יהיו סגורים ברחבי המדינה.

ויזה ומעברי גבול

אזרחי ישראל אינם זקוקים לאשרת כניסה לצרפת. ומקבלים בכניסה למדינה ויזה אוטומטית ל90 יום. יש להצטייד בדרכון עם תוקף לחצי שנה וכרטיס טיסה חזור. הטיסות הישירות מישראל נוחתות במגוון ערים גדולות במדינה וישנה גם אופציה יבשתית להיכנס אליה ברכבות ורכב מאחת המדינות הגובלות בה.

מטבע מקומי

המטבע המקומי בצרפת כמו ברוב מדינות האיחוד האירופי הוא אירו. ברוב המקומות מכבדים את כל סוגי כרטיסי האשראי. כספומטים פזורים ברחבי הערים, אך שימו לב שעמלות המשיכה גבוהות.

סים מקומי ואינטרנט

בצרפת ברוב המקומות הציבוריים המרכזיים כמחו מסעדות ואפילו ברחובות יש גישה לוויפי חופשי בחינם. סים מקומי ניתן לקנות אצל הספקיות המקומיות ORANGE ו- SFR , יש להצטייד בדרכון טרם ההגעה לחנות. לא מומלץ לקנות סים בשדה התעופה עקב מחירים גבוהים משמעותית.

בטיחות ובריאות

צרפת נחשבת מדינה בטוחה אך צריך לשמור על כללי זהירות. לא מומלץ להסתובב לבד בשעות החושך, באזורים הומי אדם ובתחנות הסאבווי השמרו מכייסים. בפריז ישנו עוקץ של נשים המנסות לשכנע אתכם לחתום על עצומה כלשהי למען אנשים מסכנים, תוך כדי ההסבר הן מכייסות אתכם. שימו לב והקפידו להתרחק מאנשים חשודים.

מאכלים מקומיים

המטבח הצרפתי נחשב לאחר מסגנונות הבישול המובילים בעולם ולכל אזור בצרפת יש מאכלים המאפיינים אותו. הבסיס לבישול במטבח הצרפתי כולל: צירים- המשמשים בסיס למרקים, רטבים ותבשילים. רטבים - בשמל, הולנדייז, ויניגרט ומיונז. ממרחים ומטבלים- טפנד וחמאות מתובלות. מרקים- מרקי קרם, מרק בצל, מרקים מחיתיים, בויאבז.